Trafic rutier restricționat în zona străzilor Elena Doamna și Tudor Pamfile

•    Trafic rutier restricționat în următoarele 30 de zile în zona străzilor Elena Doamna și Tudor Pamfile

Informăm cetățenii municipiului Tecuci că Societatea Apă Canal S.A. Galați a demarat  proiectul de interes public: Executare lucrări de colectare apă menajeră și transportul ei la Stația de Epurare Tecuci.

lucrari-apa-canal-Tecuci-Tancrad

Proiectul  este executat de S.C. Tancrad Galați, are termen de finalizare data de 28.12.2017 și vizează străzile : Elena Doamna, Tudor Pamfile, Ghica Vodă, Dimitrie Hârlescu, Mihai Eminescu, Bârladului, 1 Decembrie 1918, în zona străzii Vasile Conta.

Lucrările au început  pe strada Elena Doamna, au ca obiect construirea unui cămin deversor și a 165 metri liniari de conductă de  refulare și vor continua pe strada Tudor Pamfile până la intersecția cu strada Galați.

Vă informăm că, în următoarele 30 de zile, în zona acestor străzi, circulația va fi restricționată.  Traficul rutier  se va desfășura pe un singur sens.

Ne cerem scuze pentru eventualele disfuncționalități ce pot afecta circulația din această zonă, în perioada desfășurării lucrărilor.

Biroul Drumuri

Total Page Visits: 425 - Today Page Visits: 4