Niciun caz de infectare cu COVID-19 în Primăria municipiului Tecuci

Informare-precizari-covid19-Tecuci

Pentru o corectă informare a cetățenilor municipiului Tecuci facem următoarele precizări:

1.
  1.  La nivelul Primăriei municipiului Tecuci, nu a fost confirmat niciun caz de infectare cu COVID 19;
  2.  DSP Galați este instituția care are în atribuții monitorizarea și comunicarea informațiilor legate de situația infectărilor cu noul Coronavirus;
  3.  Acțiunea de dezinfectare desfășurată în Primăria municipiului Tecuci în data de 3 iulie 2020 reprezintă o măsură de prevenție, care va fi repetată la fiecare 10 zile, dat fiind că Primăria este o instituție publică în care există zilnic un aflux important de persoane.

Este necesară, în continuare, respectarea riguroasă a regulilor de igienă, distanțare socială și folosirea mijloacelor de protecție.

În această perioadă, mai mult ca oricând, este necesară o atitudine realistă, responsabilă și echilibrată și informarea cetățenilor trebuie să se bazeze pe surse oficiale.

Serviciul Comunicare

Total Page Visits: 759 - Today Page Visits: 2